POWRÓT DO LISTY ARTYKUŁÓW

14 lutego 2023

Łyk lata

Co nasz trzyma przed działaniem? 

Odpowiedź jest zawsze jedna. To lęk. Bez względu, czy chodzi o zmianę pracy, powiedzenie "tak" komuś świeżo poznanemu, kto zaproponuje kawę, czy może o wejście pierwszy raz na siłownię ze świeżo zakupionym karnetem. 

Lęk przed odrzuceniem ze strony innych. Ich odmienną opinią, spojrzeniami i wieloma sytuacjami, jakie nasz umysł jest w stanie wymyślić.

W rzeczywistości jesteśmy sami dla siebie najbardziej surowymi sędziami w drodze do szczęścia i samozadowolenia. Wydaje się Wam, że kogoś, kto pisze takie zdania, to omija? Nie. Dotyczy to nas wszystkich. Po jednych widać to bardziej, po innych mniej.

Nawet gdy ktoś się codzień chodzi uśmiechnięty, w środku może przeżywać dramaty.

Nie ma prostej recepty na odwrócenie czasem takiego trendu myślenia, który pielęgnujemy od lat. Z pewnością taka zmiana będzie bolała. I będzie wymagała wielu wyrzeczeń. Nie ma róży bez kolców. Nie stanie się to też z dnia na dzień. Nie oszukujmy się. Owszem po tygodniu działań może być też i przełom, ale zazwyczaj jest to bardziej maraton a nie sprint.

Zatem co radzimy? Gdy wasze myśli wędrują za daleko, zastąp je działaniem. Najprostszymi czynnościami jak spacer, porządki, lektura książki, rower. Działaj! To często wyłącza negatywne myślenie. 

My z niecierpliwością wyczekujemy lata dlatego na zimową aurę zachowaliśmy sesje Kasi. Miłego oglądania!

Pozowała: Kasia 

Zajrzyj do nas!

Buduar Warszawski tel. +48 505 35 90 60 email:kontakt@buduarwarszawski.pl